آرژانتین مجوز استفاده از واکسن چینی سینوفارم را صادر کرد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی جی تی ان، دفتر آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین دیروز اعلام کرد که یک میلیون دوز از واکسن چینی سینوفارم ظرف چند روز آینده وارد آرژانتین می شوند.

با توجه به ضرورت تزریق دو دوز از این واکسن به هر فرد این میزان واکسن برای واکسینه کردن نیم میلیون آرژانتینی کافی خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه دفتر رئیس جمهور آرژانتین، دولت این کشور با هدف مقابله با ویروس کرونا و بر مبنای استراتژی ملی خود در این زمینه واکسن سینوفارم را خریداری کرده است.

آرژانتین که حدود ۴۵ میلیون نفر جمعیت دارد، تا به حال ۱.۲۲ میلیون دوز از واکسن اسپوتنیک وی را از روسیه خریداری کرده است. این کشور ۵۸۰ هزار دوز واکسن کووی شیلد را نیز از هند دریافت کرده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در آرژانتین از دو میلیون نفر فراتر رفته و بیش از ۵۱ هزار نفر به همین علت در این کشور جان خود را از دست داده اند. بررسی های پاکستان بر روی واکسن سینوفارم نشان می دهد که این واکسن در زمینه جلوگیری از پیدایش علائم ابتلا به کرونا اثربخشی ۷۴.۸ درصدی و در زمینه پیشگیری از ابتلا به موارد شدید این بیماری اثربخشی ۱۰۰ درصدی دارد.

انتهای پیام/


ردیاب خودرو

اخبار

فروشگاه اینترنتی

بررسی کالا

ردیاب موتور سیکلت

ردیاب لندر LD-61R

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *