اپل کارمند اخراجی گوگل را به خدمت گرفت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، فرد اخراجی استخدام شده توسط اپل سامی بنگیو نام دارد و به دنبال اخراج دو محقق زن گوگل در حوزه هوش مصنوعی، وی از آنان دفاع کرد که در نهایت باعث شد او نیز مجبور به ترک گوگل بعد از 14 سال شود.

بنگیو قرار است یک واحد تحقیقاتی جدید را در اپل اداره کند که بر روی مقوله هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود. علت اخراج وی از گوگل این بود که دو محقق زن گوگل در حوزه هوش مصنوعی به نام های تیمنیت گبرو و مارگارت میشل در پژوهش های خود به این نتیجه رسیده بودند که گوگل در این حوزه توجهی به تنوع نژادی و جنسیتی ندارد و همین بی توجهی موجب می شود مدل سازی ها و الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل از دقت کافی برخوردار نباشند. در واقع گوگل مدل سازی های هوش مصنوعی خود را عمدتا با استفاده از افراد مذکر سفیدپوست انجام داده بود.

اعتراض های این دو زن به گوگل موجب اخراج آنها شد و زمانی که جامعه دانشگاهی و برخی کارکنان گوگل به علت این اقدام اعتراض کردند گوگل در واکنش برخی مدیران ارشد هوش مصنوعی خود و از جمله بنگیو را نیز اخراج کرد. بنگیو در آن زمان تصریح کرد از دیدگاه های کارمندان زن خود حمایت می کند و گوگل نیز در واکنش ماریان کراک را جایگزین او در تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی کرد.

فرصت طلبی اپل و استخدام این کارمند اخراجی گوگل نشان می دهد این شرکت برنامه های زیادی برای ارائه محصولات و خدمات تازه مبتنی بر هوش مصنوعی دارد. بنگیو عضو تیم تحقیقاتی مغز گوگل هم بود و اقداماتی در زمینه نقشه برداری از مغز و تسهیل دسترسی رایانه ها به سیگنال های مغزی نیز انجام داده بود.

انتهای پیام/


ردیاب خودرو

اخبار

فروشگاه اینترنتی

بررسی کالا

ردیاب موتور سیکلت

ردیاب لندر LD-61R

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *