فرجی: تولید ثروت مبتنی بر نوآوری، پربازده‌ترین نوع تولید ثروت در جهان است

به گزارش خبرنگار علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، «فریلنس» شیوه جدیدی است که در دنیا بوجود آمده و شرکتهای بزرگ جهان در بستر وب خدمات و محصولات مورد نیاز خود را قرار داده و افرادی در سایر کشورها این محصولات دیجیتالی را تولید می‌کنند.

جعفر فرجی، مدیرعامل موسسه «طلوع حق» در این خصوص گفت: تنها هند از حوزه فناوری اطلاعات ۲۴۰ میلیارد دلار یعنی چند برابر نفت ما درآمد ارزی بدست می‌آورد. جوانان هندی با کار از راه دور بصورت فریلنس در سایت‌ها و شرکت‌های بزرگ جهانی مشغول کسب درآمد ارزی هستند. 

وی افزود: موسسه طلوع حدود یکسالی است که بحث ایجاد بستر برای حضور جوانان ایرانی در فضای فریلنس را پیگیری کرده‌اند، همه زیرساخت‌های لازم نظیر ایجاد اکانت وانتقال ارز ایجاد شده به داخل و…را در یک سال گذشته انجام داده‌اند. با توجه به کیفیت نیروی انسانی جوانان ایرانی، بااندکی حمایت و همّیت می توان درآمدهای میلیارد دلاری را در این حوزه برای کشور ایجاد نمود.

 جعفر فرجی جانشین ستاد پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام که برای کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر و روستا استعفا داده، گفت: تولید ثروت مبتنی بر نوآوری پربازده ترین نوع تولید ثروت در جهان است. امروزه شهرهای جهان برای قطب‌شدن در عرصه نوآوری دست به یک رقابت جدی زده‌اند. 

وی در خصوص نقش شهرداری‌ها در تحقق این منبع تولید ثروت افزود: ایجاد زیست‌بوم یا اکوسیستم ستارتآپی و توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان که رهبری انقلاب سال‌هاست روی آن تاکید دارد مهمترین عامل تولید ثروت هزاره جدید است. شهرداری‌های جهان اصلی‌ترین منابع تامین درآمد مالی خود را بر تسهیل، مشارکت، شتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری بر روی تبدیل‌شدن شهرها به شهر نوآوری قرار داده‌اند. شهر تهران با توجه به وجود دانشگاه‌های قوی و نیروی انسانی تحصیلکرده انبوه می‌تواند پیشتازترین شهر نوآور غرب آسیا شود.

انتهای پیام/


ردیاب خودرو

اخبار

فروشگاه اینترنتی

بررسی کالا

ردیاب موتور سیکلت

ردیاب لندر LD-61R

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *